Innowacyjne zarządzanie w oświacie – poczucie własnej wartości

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wraz z Instytutem Nowoczesnej Edukacji oraz wydawnictwem Wolters Kluwer Polska organizują w Poznaniu w dn. 23 kwietnia 2010 roku II Konferencję z cyklu Innowacyjne zarządzanie w oświacie.

W tym roku motywem przewodnim jest poczucie własnej wartości. O poczuciu własnej wartości będzie mówić dwudziestu prelegentów reprezentujących różne instytucje: firmy szkoleniowe, szkoły, przedszkola, administrację oświatową oraz świat nauki. Gościem specjalnym jest znany olimpijczyk ROBERT KORZENIOWSKI.


Człowiek, który nie wierzy w swoje umiejętności nawet, jeśli jest utalentowany i posiada odpowiednie kompetencje niewiele w życiu osiągnie. Osoby o niskim poczuciu własnej wartości dokonują samo-wykluczenia społecznego: nie aplikują o pracę na miarę ich możliwości, rezygnują z samodoskonalenia, nie idą do urn wyborczych … na naszych oczach następuje proces wykluczania społecznego. Systemie edukacji odgrywa wielką rolę  w kształtowaniu poczucia własnej wartości u młodzieży. Także firmy szkoleniowe w procesie uczenia się przez całe życie (LLL) mogą poprawiać efektywność pracowników poprzez formowanie ich poczucia własnej wartości. Nasza konferencja podejmuje więc bardzo ważny i aktualny problem.

Prelegenci będą odpowiadać na takie pytania, jak m.in.:

Czy szkoła wzmacnia czy też szkodzi poczuciu własnej wartości? Jak zmierzyć się z problemem sztucznego zawyżania poczucia własnej wartości (nieautentyczne sposoby dowartościowania)?
Ile możemy zyskać, jako społeczeństwo, jeśli zdolni, kreatywni ludzie będą wierzyć w swoje możliwości?  Ile może powstać wynalazków, genialnych dzieł, świetnych prac i firm?
W jaki sposób unikać lub rozładowywać sytuacje prowadzące do erozji kapitału intelektualnego i społecznego? (czy nie zbyt często konflikty w Polsce wybuchają ponieważ ktoś „poczuł się urażony”?)
Jaki jest wpływ rodziców na poczucie
Jak wspierać nauczycieli tak, aby swoją postawą wobec ucznia chronili i rozwijali jego poczucia własnej wartości?

Dlaczego warto wziąć udział w Konferencji „Innowacyjne zarządzanie w oświacie. Poczucie własnej wartości”?

1.Nowoczesny scenariusz – w konferencji weźmie udział piętnastu prelegentów prezentujących w formie skondensowanej, dynamicznej, efektownej i efektywnej swoje poglądy. Nie ma mowy o nudzie!

2.Wiele punktów widzenia – prelegenci reprezentować będą różne perspektywy i punkty widzenia. Zaprosiliśmy prelegentów z różnych organizacji zajmujących się szkoleniami i edukacją – z wielu miejsc w Polsce (Gdańsk, Katowice, Kielce, Poznań, Wrocław, Warszawa) – o różnych doświadczeniach (naukowcy, szkolenia dla biznesu, administracja oświatowa, sportowcy, dyrektorzy szkół, organizacje pozarządowe itp.)

3. Rzadka okazja spotkania i wysłuchania znanego polskiego olimpijczyka ROBERTA KORZENIOWSKIEGO – Robert Korzeniowski – gość specjalny Instytutu Nowoczesnej Edukacji będzie jednym z  naszych prelegentów.

4.Gwarancja dobrej organizacji – działamy w oparciu o doświadczenia wysoko ocenionej przez uczestników pierwszej konferencji pt. „Innowacyjne zarządzanie w polskiej oświacie”, która odbyła się 27 października 2010 r.

5.Udział w debacie – debata poświecona poczuciu własnej wartości będzie jednym z punktów programu konferencji. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania uczestnikom debaty.

6.Certyfikat uczestnictwa –osoby zainteresowane – po uprzednim zgłoszeniu – otrzymają certyfikat uczestnictwa (przydatny m.in. w zdobywaniu kolejnych stopniu awansu zawodowego dla nauczycieli).

7.Poznasz ciekawych ludzi – w czasie przerw będą mogli Państwo poznać wiele ciekawych osób z całej Polski, wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe kontakty zawodowe.

8.Doświadczenia organizacyjne – nasze konferencje organizujemy w oparciu o doświadczenia słynnych konferencji serii TED talks (ted.com) – sami uczymy się od innych i chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami organizacyjnymi z Państwem.

9.Poznań-miasto warte Poznania – osoby spoza Wielkopolski będą miały szansę poznać Poznań.

10.Olbrzymia porcja wartościowej wiedzy na temat poczucia własnej wartości – gwarantujemy, że merytoryczna dawka wiedzy odpowiada treściowo znacznie dłuższym i kosztownym kursom szkoleniowym. Jeśli lubicie szukać okazji na rynku usług edukacyjnych to z pewnością udziałów naszej Konferencji jest niezwykle atrakcyjny. W ciągu jednego dna za niewygórowaną opłatę można zdobyć wartościową wiedzę oszczędzając czas i pieniądze.

Zgłoszenia i rejestracja

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Koszt uczestnictwa wynosi 240 zł od osoby i zawiera materiały konferencyjne oraz lunch.

Rejestrować można się on-line pod adresem: www.iz.edu.pl telefonicznie (Sekretariat Katedry Usług Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, tel. (061) 8543797.

Koordynator konferencji: Dr Jan Fazlagić, UEP e-mail: jan.fazlagic@ue.poznan.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s