Dysleksja a nauczanie języków obcych

Jak uczyć języka obcego dzieci z dysleksją? Jakie nowoczesne metody można zastosować, aby nauka okazała się sukcesem? Więcej na ten temat opowie dr Katarzyna Bogdanowicz, autorka pierwszego na rynku przewodnika dla nauczycieli i rodziców uczniów z dysleksją, podczas wykładu otwartego, który odbędzie się 23 kwietnia 2012 r. o godz. 16.00 we wrocławskiej SWPS.

Temat nauki języka obcego osób z dysleksją jest w niewielkim stopniu obecny w nauce. To sprawia, że wykład pani dr Katarzyny Bogdanowicz jest bardzo ważny dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem dysleksji w kontekście nauczania języka obcego – zachęca Grzegorz Staroń z Koła Naukowego Ektopia.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Ektopia.

Wstęp wolny.

 

One thought on “Dysleksja a nauczanie języków obcych

  1. Jestem dyslektyczką. Zawsze miałam problem z nauką języków obcych i ortografią. Jednak od ok. miesiąca wprost uwielbiam uczyć się angielskiego. W ciągu tego miesiąca nauczyłam się więcej słów niż w ciągu kilku ostatnich lat, dzięki książce „Angielski słownik ze skojarzeniami” (e book) Anny Sarnowskiej. W ciągu jednego dnia zapamiętałam też chyba wszystkie wyjątki ortograficzne, dzięki innej książce tej samej autorki „Jak nauczyć się ortografii metodą szybkiego zapamiętywania” Jej książki są naprawdę rewelacyjne. Żadna metoda nie pomogła mi tak na moją dysleksję jak metoda szybkiego zapamiętywania tej Sarnowskiej. Żałuję tylko, że wcześniej nie wpadłam na jej książki, bo poszłabym na lepsze studia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s